15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ ve ŞEHİTLERİ ANMA ETKİNLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” etkinliği kapsamında Adana Özel Umut Yolu Rehabilitasyon Merkezi de Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimine ilişkin “15 Temmuz Demokrasi” fotoğraf sergisi açtı.
Darbe girişiminde bulunulan 15 Temmuz gecesi, kalkışmanın bastırılması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara çıkan halkın, darbenin kahramanı Ömer Halisdemir’in, şehitlerin cenaze törenleri, medyanın haberlerini içeren sergide 50 fotoğraf yer aldı.
Okulun Genel Koordinatörü Hüseyin Küçükcan tarafından öğrencilere darbe girişimi ve gelişmelerle ilgili bilgiler fotoğraflar eşliğinde aktarıldı.
Küçükcan, halkın milli iradesini ortaya koyduğu 15 Temmuz gecesi ve sonrasında verdiği mücadelenin fotoğraflarla daha net anlaşıldığını belirterek “15 Temmuz gecesi meydanlara inen vatandaşlarımız hem bedenlerini hem de yüreklerini ortaya koydular. Milletimizin verdiği mücadelenin ölümsüzleştirildiği anları öğrencilerimizle paylaştık. Milletimizin tüm dünyaya örnek olacak şekilde ülkesine sahip çıkmasının belgelerini sergilemekten de mutlu olduk. Bu fotoğraflar serginin ardından okulda oluşturacağımız 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma köşesinde yer alacak” dedi.

1 umutyolu-sergi-1 umutyolu-sergi-2 umutyolu-sergi-3 umutyolu-sergi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir