Hakkımızda

  • Vizyonumuz;

Özel Umut Yolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2007 yılında, Adana ili, Seyhan ilçesi Mithatpaşa mahallesinde “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon” konusunda hizmet vermeye başlamıştır.

Deneyimli kadrosu ve geniş eğitim-öğretim materyalleri ile özel eğitim ve rehabilitasyon konusunda engelli bireylere hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Merkezimizde 11 bireysel eğitim odası, 2 grup eğitimi odası, 1 otizm bireysel eğitim odası, 1 otizm grup eğitim odası,1 özel öğrenme güçlüğü bireysel eğitim odası, 1 özel öğrenme güçlüğü grup eğitim odası, 1 psikolojik danışmanlık odası olmak üzere 17 adet eğitim ünitesi yer almaktadır. Ayrıca; 1 kurucu temsilcisi odası,1 müdür odası,1 veli bekleme odası, 1 büro hizmetleri odası ve çocuklarımızın güvenli bir şekilde ulaşımı için dizayn edilmiş, Adana’nın her semtine ücretsiz 3 adet servis aracımız bulunmaktadır. Tüm eğitim ünitelerinde kamera sistemi mevcut olup öğrencilerimizle yapılan çalışmalarımızı velilerimiz kurumda izleyebilmektedir. Özel eğitim konusunda her türlü olanak sağlanmış olup özel eğitim ve rehabilitasyon konusunda tüm imkanları kullanarak engelli çocuklarımıza çağdaş bir özel eğitim merkezi kurmayı hedefledik ve başardık. Saygın bir eğitim ortamı ve kaliteli eğitim sistemi ile Adana’da kaliteli ve çağdaş bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

  • Misyonumuz;

Her yaş düzeyindeki özel eğitime gereksinim duyan çocukların psikomotor, özbakım, toplumsal yaşam, dil, sosyal, bilişsel ve akademik becerilerini geliştirmektir. Çocukların yaş, yetenek, ilgi alanları, gereksinimleri, bireysel performansları, bilişsel düzeyleri ve gelişim alanları göz önünde bulundurularak hazırlanan eğitim programları doğrultusunda bireysel ve grup eğitimine alınmakta; kaynaştırma eğitimine devam eden öğrencilere akademik destek programı uygulanmakta, öğretmenlerine danışmanlık hizmeti verilmekte ve geliştirme, izleme ve değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Özel Umut Yolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi geniş eğitim-öğretim ve rehabilitasyon alanlarıyla çocuklarımıza her yönde yardım edip, destek eğitimi vermektedir.

Kurumumuzun hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilen öğrenciler: Down Sendromu, Zihinsel Yetersizlik, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Özel Öğrenme Güçlüğü ve Otizm yaşayan tüm bireyler.

Ayrıca okulumuzda Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitim Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı ve Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programları da uygulanmaktadır.